Darmowa dostawa od 200 zł. 
Masz pytania lub potrzebujesz innego motywu zadzwoń do nas tel. 794 607 666
  
Impreza Kosmiczna. 6 pomysłów na zabawy urodzinowe.
30.jpg

Pięć, cztery, trzy, dwa, jeden - start!


Odliczanie do zabawy rozpoczynamy się od tych niesamowitych pomysłów na gry i zabawy z astronautami :)


Podpowiemy Wam jakie zabawy możecie zaproponować dzieciakom jak organizujecie kosmiczną imprezę. Świetna zabawa gwarantowana:)

Natomiast pamiętaj, że musisz wcześniej przygotować kilka rekwizytów bez których zabawa się nie uda. Przeczytaj uważnie :)


No to zaczynamy!


Pomysł na zabawę nr 1

Zagubieni w kosmosie

Aby zagrać w tę grę, musisz mieć dostęp do basenu z piłkami. Wrzuć kilka przedmiotów do basenu z piłkami, które mają znaleźć goście.

Na przykład możesz ukryć małe figurki astronautów, zabawkowe statki kosmiczne, a nawet małe, opakowane cukierki (nazwij je asteroidami).

Ustaw zegar i wyślij dzieci na misję, aby znaleźć przedmioty „zagubione w kosmosie”.


Pomysł na zabawę nr 2

Wyścig zbieraczy Układu Słonecznego

Aby przygotować się do tej gry, musisz powiesić na ścianie dwie plansze obok siebie. Narysuj słońce na środku. Zrób dwa zestawy planet Układu Słonecznego, wycinając kształty z kartonu. Oznacz planety i ukryj je na sali imprezowej czy w domku.

Podziel swoich gości na dwie drużyny. Zespoły muszą ścigać się, aby znaleźć kompletny zestaw planet. Po zebraniu wszystkich planet muszą powiesić je w odpowiednim miejscu na tablicy plakatowej.

Pierwszy zespół, który ukończy plakat dotyczący układu słonecznego, wygrywa.


Pomysł na zabawę nr 3

Pierścienie rakietowe

Celem tej gry jest latanie rakietami przez szereg pierścieni kosmicznych. Zawieś obręcze hula-hop, tak aby zwisały na różnych poziomach nad ziemią. Aby zmniejszyć zakres tej gry, możesz wyciąć środki z papierowych talerzy i użyć ich jako pierścieni.

Niech dzieci używają małych zabawkowych statków kosmicznych lub pozwól im zrobić własne, formując arkusze folii aluminiowej w kształty statków rakietowych.

Gracze powinni na zmianę podrzucać swoje statki rakietowe przez serię pierścieni. Zdobywasz jeden punkt za każdy pierścień, przez który przepłynie statek bez uderzania w boki. Gracz, który zdobędzie najwięcej punktów, wygrywa lub możesz przyznać różne nagrody w oparciu o łączną liczbę punktów.

Pomysł na zabawę nr 4

Zbieranie asteroid

Niech dzieci polują na zewnątrz w poszukiwaniu „asteroid” (skał). Po zebraniu kilku kamyczków pozwól im usiąść przy stole rzemieślniczym i pomaluj je farbami w kolorze neonowym. Gdy farba wyschnie, podziel graczy na dwie drużyny. Niech jedna drużyna ukryje wszystkie asteroidy i rzuć wyzwanie drugiej drużynie, aby je znaleźć. Gdy wszystkie asteroidy zostaną znalezione, zmień strony, aby każdy mógł po kolei ukryć asteroidy i je znaleźć.

Oczywiście na wygraną drużynę może czekać drobna niespodzianka ;)Pomysł na zabawę nr 4

Rzut pierścieniem Saturna

Połóż piłkę plażową na ziemi. Ta kula to planeta Saturn. Niech gracze ustawią się kilka kroków od piłki. Możesz dowolnie zwiększać lub zmniejszać odległość w zależności od wieku i umiejętności gości na przyjęciu.

Daj im hula-hop i rzuć im wyzwanie, by „ring” otoczył Saturna (jak w grze w rzut pierścieniem ) za pomocą pierścieni.

Po jednym na raz, niech na zmianę próbują rzucić cztery pierścienie, tak aby wylądowały wokół piłki.

Pomysł na zabawę nr 5

Muzyczne planety

W „kosmicznej” wersji, tradycyjnej gry towarzyskiej - krzesła muzyczne należy zastąpić „planetami”. Używaj kolorowych piłek, piłek do koszykówki lub siatkówki, które są wystarczająco wytrzymałe, aby dzieci mogły na nich usiąść. Ustaw piłki w jednej linii i poproś dzieci, aby okrążyły te „planety”, podczas gdy gra muzyka. Kiedy muzyka się zatrzymuje, muszą usiąść na piłce. Gracz, który pozostał na pozycji stojącej, jest poza grą. Każdy gracz, który straci równowagę i spadnie z planety, również odpadnie z gry. Graj dalej, aż zostanie tylko jeden gracz.

Pomysł na zabawę nr 6

Deszcz meteorytów

Zrób lub udekoruj okrągłą piniatę, aby wyglądała jak meteor. Wypełnij go cukierkami. Kiedy Twoi goście imprezy ją otwierają, spadający cukierek jest twoim „deszczem meteorytów”.


To co, gotowi na kosmiczną imprezkę? :)
Jeżeli szukasz elementów dekoracyjnych właśnie w tym stylu i chciałabyś ciekawie udekorować stół imprezowy czy pomieszczenie, to poniżej zobacz nasze propozycje.


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.